Pingviinitiivul

Vabatarkvara äriteenustes

Vabatarkvara suurimaks rakenduseks on internetiteenused. Kõik suured veebiportaalid ja -teenused toimivad vabal ja avatud lähtekoodiga tarkvaral nagu Apache, nginx veebiserverid (80 % veebilehtedest, vaid 15 % kuulub Microsofti IIS serverile), MySQL ja Postgres andmebaasimootorid, PHP (vaba), Java (osalt vaba) ja teised programmeerimisvahendid.

Kõige klassikalisem lahendus on LAMP – Linux, Apache, MySQL ja PHP. Kõik virtuaalserveri majutajad pakuvad põhiliselt just neid teie firma kodulehekülgede majutamiseks. Samavõrra saate neid kasutada ka Synology kettaseadmetes kas välisveebi või firmasisese veebi loomiseks.

Siseveeb – Wiki, CRM või ERP
LAMP lahendust kasutab väga suure osakaaluga enamus veebilehti. Suureks plussiks on võimalus tõmmata alla ja kiiresti üles panna lihtsaid sisuhaldussüsteeme nagu WordPress (wordpress.org), Drupal, Joomla ja TYPO3. Sisuhaldussüsteemid lubavad kiiresti luua veebilehe, panna ta toimima ja hallata selle sisu lihtsalt, ilma erilisi tehnilisi oskusi omamata tavalistel ettevõtte töötajatel – juhatajal või näiteks turundusinimestel.

Siduhaldussüsteemid on ka erinevad Wikid, mille suurimaks näiteks on muidugi Wikipedia. Sellised sisuhaldussüsteemid on head ettevõttesisese info haldamiseks – klientide andmed, klientidega tehtud toimingud. Tehniline info. Mõistagi peaks siseveebi Wiki olema nähtav vaid ettevõtte seest ja ettevõtte võrku ei tohi lasta külalisi ega kolmandid isikuid – külalistele olgu omaette võrk!

Lisaks on olemas hulgem LAMP lahendusel põhinevaid erivajaduste lahendamiseks mõeldud sisuhaldussüsteeme: sinna kuuluvad veebipoed, kliendihaldustarkvarad (CRM – Customer Relationship Management), tellimiskeskkonnad, majandus- ja raamatupidamistarkvarad, foorumikeskkonnad, kogukonnaportaalid ja mis iganes muudeks vajadusteks loodud või kohandatud sisuhaldussüsteemid. Näiteks Dolibarr (piltidel) või veebipood Presta.

PHP/MySQL rakendused on tihti avatud lähtekoodiga ja tasuta kasutamiseks. Nende ärimudel pakub tasuta põhifunktsionaalsust ja avatud tootetoe turgu. Te ei satu sertifitseeritud ja kõrgelt tasustatud kommertstarkvara firmade sõltlaseks. Võite vahetada IT-partnereid või ise selgeks õppida vajalikud oskused, et oma põhivajadused rahuldada. Tarkvara tootja ja kolmandad osapooled pakuvad tasuta ja kommertsalustel lisasid ning täiendavaid võimalusi. Vajadusel võite tellida juurde rätsepatööna konkreetselt teie vajaduste järgi valmistatud lisasid.

Kuid peamine – võrreldes klientide, tootmise, ladude, pakkumiste või üks kõik millise muu tegevusvaldkonna haldamisega Excelis võite te siseveebi kasutades säästa tohutult ressurssides ja tööviljakuse tõusus. Vabatarkvaralised ärilahendused optimeerivad tunduvalt äriprotsesse!

Väga hea ja turvaline viis firma siseveebi pidada on Synology kettaserverites. Need pakuvad ühtlasi ka virtuaalset privaatvõrku (VPN), mis võimaldab teil väga lihtsalt organiseerida turvatud audenditud ligipääsu siseveebile ka väljastpoolt kontorit. Tööalane andmeside saab olla suunatud alati läbi firma Synology seadme – sedasi kaovad avalike turvamata Wifi-võrkudega kaasnevad ohud (paroolide lekkimine, andmeside pealt kuulamine).

Kui teie firma kasvab, siis kõik LAMP lahendused on skaleeruvad ja kolitavad spetsiaalsetesse veebiserveritesse. Samas Synology seadmete endi valik on niivõrd lai, et võiks lahendada pea kõigi Eesti firmade siseveebide vajadused.

Kui teil on huvi mõnd siin kirjeldatud probleemi lahendada, näiteks luua firmale siseveebi, siis OÜ Pingviinitiivul on valmis aitama konsultatsiooniga süsteemi valimisel ja üles panekul, et lahendus saaks turvaline ja usaldusväärne.