Linux – Estobuntu/Ubuntu

Linux on klassikaliste Unix opsüsteemide vaimus ja põhimõtete järgi loodud opsüsteem, milles tavakasutaja ja administraatori õigused hoitakse rangelt lahus. See tagab mõne võrra parema turvalisuse kui algselt vaid üksikkasutajasüsteemidesse mõeldud Microsofti opsüsteemid DOS ja Windows seda võimaldasid. Kuigi täna on turvalisuse vahe väiksemaks muutunud, siis siiski on Linuxil eriti viimasel ajal tuntavaid eeliseid.

Linux kui vabatarkvaralahendus ei maksa kasutajale midagi. Kontrollitud ja töötava vabatarkvara laod on kohe uuematele Linuxitele sisse ehitatud, neist saab turvaliselt tõmmata kontrollitud tarkvara, mille eest pole vaja maksta ja mis töötab hästi. Ära jääb Windowsi maailmas levinud vabavaralehtedel otsimine, mis võib arvutisse tuua ka ohtlikku tarkvara, reklaamvara või pahavara. Linuxis pole kindlasti tavakasutajal vaja administreerimisõigusi, millega saaks ta arvutisse tuua ohtlikke lisasid.Linux on klassikaliste Unix opsüsteemide vaimus ja põhimõtete järgi loodud opsüsteem, milles tavakasutaja ja administraatori õigused hoitakse rangelt lahus. See tagab mõne võrra parema turvalisuse kui algselt vaid üksikkasutajasüsteemidesse mõeldud Microsofti opsüsteemid DOS ja Windows seda võimaldasid. Kuigi täna on turvalisuse vahe väiksemaks muutunud, siis siiski on Linuxil eriti viimasel ajal tuntavaid eeliseid.

Linux kui vabatarkvaralahendus ei maksa kasutajale midagi. Kontrollitud ja töötava vabatarkvara laod on kohe uuematele Linuxitele sisse ehitatud, neist saab turvaliselt tõmmata kontrollitud tarkvara, mille eest pole vaja maksta ja mis töötab hästi. Ära jääb Windowsi maailmas levinud vabavaralehtedel otsimine, mis võib arvutisse tuua ka ohtlikku tarkvara, reklaamvara või pahavara. Linuxis pole kindlasti tavakasutajal vaja administreerimisõigusi, millega saaks ta arvutisse tuua ohtlikke lisasid.

Lisa kommentaar