Väikekontori server

Väikefirmad kasutavad sageli ühistöö tarbeks faile jagavat arvutit. Tihti ei ole see masin mingi eriline server – tegelikult suudab kümnekonna töötajaga ettevõttes faile hallata ka küllalt lihtne arvuti. Sellega võib hakkama saada isegi sülearvuti, kuigi seda ei saa kindlasti soovitada – on sülearvuti ju kergesti varastatav, tema kõvaketas on aeglasem, arvuti kerge transporditavus võib tuua kaasa vigastusi kettale ja sedasi võivad firma tähtsad failid ohtu sattuda. Kasutades tavapärast lauaarvutiopsüsteemi raiskab väikekontori server palju ressurssi. Pingviinitiivul on valmis konsulteerima, komplekteerima ja üles seadma sobiva lahenduse, et väikefirma failiserver võiks olla töökindlam, paremini turvatud ja korralikult varundatud. Samal ajal võib server olla ka lihtsalt hallatav isegi suuremaid IT-teadmisi omamata.

Pingviinitiivul pakub väikekontori serveriteenuseid Linux opsüsteemi ja Zentyal serveriplatvormi põhjal. See võimaldab ketaste jagamist, kasutajatehaldust ja palju muud.

Kui soovite voolusäästlikumat ja vähem silma torkavat lahendust, siis võib kasutada ka Synology NAS seadmeid, mille tarkvara on väga laiade võimalustega. Synology seadmete hulgast leiab väga kompaktseid ka kodukeskonda sobivaid, aga tooteportfell ulatub välja suurettevõtete lahendusteni. Enamik seadmeid töötab umbes samade võimalustega tarkvaral, võimsamad ja kallimad seadmed võimaldavad mugavalt rohkem kasutajaid teenindada. Seadmed sisaldavad veebiserverit, milles võib hoida firma siseveebi (õpetused, kliendiinfo jms mida ettevõte vajalikuks peab). Pildiserverit (võib osalt olla väljast kättesaadav soovi korral, sobib näiteks tooteportfoolio hoidmiseks) ja muud vajalikku.

Suuremate vajaduste korral võib kasutada Zentyal (www.zentyal.org , endine EBox) veebipõhise haldusliidesega väikefirma serverilahendust (baseerub Ubuntu serveril). See toetab tööd failijagamis- (Windowsi SMB ja FTP), veebi-, maili-, grupivara-, internetijagamise- ning muude serveritena. Riistvara võib olla lihtne lauaarvuti platvorm koos tarkvarapõhise andmete peegeldamise (RAID) ja automaatse igapäevase varundamisega.